İşitme cihazları sesleri güçlendirir ve özel olarak işlemler.

İşitme cihazı, insanların daha iyi işitme ve anlama yoluyla daha kaliteli bir yaşam sürmelerine yardımcı olan teknolojik bir cihazdır. Peki işitme cihazları tam olarak nasıl çalışıyor?

İşitme cihazı serimiz, sesleri seçici olarak yükseltmek için özel olarak oluşturulmuştur – arka plan gürültüsünü en aza indirmeye ve en çok duymak istediğimiz sesleri ve sesleri iyileştirmeye yardımcı olur. İşitme cihazları, dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirmek ve anlaşılması daha kolay olan daha net sesler oluşturmak için sürekli olarak tüm sesleri işler. Bu cihaz, işitme uzmanınız tarafından size özel programlanmaktadır..

Murat CEBER


Kurucu
Uzman Odyolog

İşitme Cihazı Parçaları

İşitme cihazlarının nasıl çalıştığını anlamak için işitme cihazlarının farklı kısımlarını anlamak önemlidir. Bir işitme cihazının ana bileşenlerine bir göz atalım.

Ses, işitme cihazına gelişmiş bir mikrofon sisteminden girer. İşitme cihazlarımız,  konuşmalara odaklanan ve gürültü olduğunda konuşmanın anlaşılmasını önemli ölçüde iyileştiren yönlü mikrofonlar kullanır.

Bir işitme cihazının “beyni” olarak da bilinen dijital çip, optimum yüksek çözünürlüklü dijital ses kalitesi sunmak için sesi analiz eder ve dönüştürür. Dijital çip, her kullanıcı için en iyi dinleme sinyalini oluşturmak için aynı anda çeşitli süreçleri kullanır. Amaç, duyulabilir ve rahat bir dinleme ortamı oluşturmak ve istenmeyen arka plan gürültüsünü en aza indirmektir.

Yerleşik amplifikatör, dijital sinyal işlemcisinden gelen sesi analiz eder ve güçlendirir. Bu, müzik veya sevilen birinin sesi gibi istenen seslerin daha doğal bir dinleme deneyimi sağlamak için geliştirildiği yerdir..

Alıcı (veya hoparlör) işlenmiş ve geliştirilmiş sesi kulak kanalına gönderir. Ayarlanabilir kulaklık, kulak kanalına tam rahatlık sağlayacak şekilde tamamen özelleştirilebilir. Çoğu zaman kişiye özel bir kalıp ile size özgü uyarlanır.

Çoğu işitme cihazı modeli, çinko-hava pille veya Lityum-İyon şarj edilebilir pillerle çalışır . Pil kapağı, basitçe açıldığında veya kapatıldığında işitme cihazı için bir açma / kapama düğmesi görevi görür. Bununla birlikte, günümüzün işitme cihazlarının çoğu, lityum iyon pillerle çalışmaktadır. Bu şarj edilebilir işitme cihazları oldukça güvenli ve uzun ömürlüdür. 

Basmalı düğme veya program anahtarı, bir işitme cihazının ayarlarını kontrol eder. Ses seviyesini ayarlama, program geçisi yapma ve bluetooth özellikli cihazlarda telefon yanıtlama gibi birçok şekilde kullanılabilir.  Ancak işitme cihazı üst bir model ise  sizin bir şey yapmadan her özelliği otomatik olarak kullanacaktır.

Yüksek kaliteli işitme cihazları

CMR İşitme Merkezi, kalite, güvenilirlik ve en yeni teknolojilere sahip işitme cihazlarını sizlere sunarak işitme sağlığınızı önemsemektedir. Her cihaz, lisanslı bir işitme uzmanının, işitme cihazını özel yaşam tarzınıza ve dinleme ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek için kullanacağı yazılımla birlikte sizlere özel olarak ayarlanır .
Yeni tonlar ve sesler duymaya başladığınızda kulak-beyin bağlantısı değiştiğinden, işitme cihazlarınızın daha kolay dinlemeye olanak sağlamak için mükemmel şekilde çalıştığından emin olmak için çok dikkat ediyor ve gerekli ayarlamaları yapıyoruz.

Görünmez Cihazlar

CMR İşitme™

incele +

Kablosuz
Şarj Edilebilir

CMR İşitme™

incele +

Bluetooth ile
Bağlanabilir

CMR İşitme™

incele +

Kulak Arkası

CMR İşitme™

incele +

Tinnitus (Çınlama)

CMR İşitme™

incele +

Pediatrik

CMR İşitme™

incele +

DAHA KALİTELİ BİR YAŞAM İÇİN…

Videolarımızı İzleyin

izleyin +

Randevu Alın

randevu +

İşitme Testi Yapın

test +