Seyahat: İşitme kaybının sizi engellemesine izin vermeyin.

İşitme kaybıyla veya işitme cihazlarıyla seyahat etmek her zaman kolaydır. Önceden planlama yapmak ve bir yolculuğa nasıl hazırlanacağınızı bilmek, onu harika bir deneyim haline getirmenin anahtarıdır. Bizi. her zaman arayabilirisiniz. Gezilerinizden en iyi şekilde yararlanmak için bazı ipuçlarına göz atın.

İşitme kaybı olan seyahatler için kontrol listesi

Seyahat deneyiminizi kolay ve eğlenceli hale getirmek için bu basit adımları izleyin.

Tüm seyahat düzenlemelerini önceden planlamak, daha sonra olası aksaklıklardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Mümkünse, X-Ray lardan geçerken önceden cihazınızı çıkarın ve kutusuna koyun. Sonra takabilirsiniz. Uçakta iken cihazınızı kullanmakta hiç bir sakınca yok. Yalnız cihazınızda havalandırma deliği olması önemli. Basınç rahatsız edebilir. O durumda cihazınızı çıkarta bilirisiniz..  

Bir çok işitme cihazı  IP68 yani toza ve suya dayanıklı aletlerdir. Merkezinizden işitme cihazının suya dayanaklık oranını öğrenin. Ve unutmayın tuzlu su asidik dir ve elektronik aletlere zarar verir. 

Yurtdışına hem kısa mesaj gönderip hem de alabildiğinizden emin olun. Ayrıca, sizi mesaj yoluyla uyarmak için seyahat güncellemelerini talep ettiğinizden emin olun.

Gerekli tüm ekipmanları yanınıza alın. Bu, fazladan pilleri paketlemeyi ve işitme cihazlarınız için doğru temizlik malzemelerini getirmeyi içerir . Ayrıca, işitme ile ilgili tüm eşyalarınızı el bagajınıza koyduğunuzdan emin olun, çünkü bu, kayıp riskinizi en aza indirmeye yardımcı olacaktır. Fazladan bir işitme cihazınız varsa, bunları da getirmek isteyebilirsiniz.

İşitme cihazınız kaybolur veya bozulursa lütfen bizimle irtibata geçin bakalım size nasıl yardımcı olabileceğiz. Uygun yedek cihazımız varsa göndeririz.c

Suya karşı dayanıklı olsa da sabunlu su ve tuzlu su cihazı etkileyebilir. Cihazınızı kulağınız dan çıkartın pili çıkartarak ve kurulayın ve kuruması için bir süre bekleyip sonra çalıştırın. Korkmayın çoğunlukla sağlıklı çalışırlar.

İşitme kayıplı bireyler ne kadar iyi bilselerde ikinci dili anlamakta zorlanırlar. Paniklemeyin! Tekrar sormaktan çekinmeyin..

Odanızda kapının çaldığını, bir telefonun çaldığını veya çalar saatin çaldığını duymada sorun yaşayabileceğiniz için, özel düzenlemeler yapmak için otel personeline işitme kaybınızı bildirmeniz önemlidir.

Herhangi bir seyahate çıkmadan önce, bir işitme uzmanına kontrol ettirerek işitme cihazlarınızın düzgün çalıştığından emin olun. Seyahat etmeyi planladığınız yerdeki bir işitme uzmanına sevk istemeyi de unutmayın.

Gerektiğinde tur rehberlerinden ve diğer profesyonellerden yardım isteyin. Sonuçta, bu yüzden oradalar.

İşitme cihazınızda bir problem var ise sizi en yakında ki uygun bir işitme merkezine yönlendirmek için bizi her zaman arayabilirsiniz..

Araba ile Seyahat Ederken…

Yolcuların işitme engelli olduğunuzun farkında olduğundan emin olun ve sürüş sırasında bir telefona cevap vermek zorunda kalmadan aramaları almayı kolaylaştırmak için Bluetooth teknolojisine sahip arabaları arayın.

Uçakla Seyahat Ederken…

Uçuş personeline işitme engelli olduğunuzu bildirin. Ayrıca, uçuş görevlilerinizle aranızdaki iletişimi kolaylaştırmak için koridorda bir koltuk ayırmayı düşünün. İşitme cihazları ve diğer dinleme cihazları, havaalanı güvenlik gösterimleri sırasında takılabilir ve uçuşunuz süresince açık kalmalarına izin verilir, bu nedenle kalkış ve iniş sırasında bunları kapatmaya gerek yoktur.

Görünmez Cihazlar

CMR İşitme™

incele +

Kablosuz
Şarj Edilebilir

CMR İşitme™

incele +

Bluetooth ile
Bağlanabilir

CMR İşitme™

incele +

Kulak Arkası

CMR İşitme™

incele +

Tinnitus (Çınlama)

CMR İşitme™

incele +

Pediatrik

CMR İşitme™

incele +

DAHA KALİTELİ BİR YAŞAM İÇİN…

Videolarımızı İzleyin

izleyin +

Randevu Alın

randevu +

İşitme Testi Yapın

test +