İşitme Cihazı Takmaktan Keyif Alın.

Bugünün işitme cihazları, oldukça gelişmiş özelliklere sahiptir. Milyarlarca hızla işlemleme yapa bilen son derece küçük işlemciler sayesinde çevre seslerini analiz ederek en iyi şekilde kelimeleri duymanızı ve anlamınızı sağlayacak donanımlara sahiptir. Kalabalık ortamlarda ki konuşmaları takip etmek ,TV izlemek, Telefon ile rahatlıkla konuşmak ve sevdiklerinizle rahatlıkla iletişim kurmak yaşamı her zamankinden daha güzel hissettiriyor. Günlük yaşamınızda işitme cihazı takmaya alışırken neleri kaçırdığınızın farkına varacaksınız

İşitme Cihazlarınızdan Ne Beklemelisiniz?

İşitme cihazları, tarzı veya teknolojisi ne olursa olsun, tüm dinleme ortamlarında asla normal işitmenin yerini alamaz. İşitme cihazlarını takarken gerçekçi olmayan sonuçlar beklemek yalnızca hayal kırıklığına ve memnuniyetsizliğe yol açabilir.
İşte bu beklentileri belirlemenize yardımcı olacak ve işitme cihazlarından maksimum faydayı sağlayacak önerilerimiz aşağıda yer almaktadır. Bir işitme cihazını size en uygun biçimde nasıl programlayacağımızı iyi biliyoruz.

  • İşitme cihazı en az duyduğunuz ses seviyesine göre ayralanır. İşitme kaybınızın amplifikasyon yoluyla ne ölçüde giderilebileceği , işitme kaybınızın derecesine bağlıdır. Hastanede yapılan işitme testleri yanlış olabilir. Bizler işitme testinizi her koşulda tekrar yaparak size en uygun ayar derecesini bulmaya çalışıyoruz.
  • İşitme kaybınız ne kadar şiddetli ise, işitme cihazınız işitmenize yardımcı olmak için o kadar gelişmiş ve güçlü olmalıdır. Ve yardımcı aksesuarlara daha fazla ihtiyaç duyabilirsiniz.
  • Sessiz ortamlar genelikle işitme cihazı kullananlar için çok rahat ortamlardır. Bir çok kelimeyi rahat anlarlar. Çevredeki sesler (gürültüler) ne kadar çok artarsa algılama o kadar çok düşer. Çevre ve bulunduğunuz ortamlara göre işitme cihazı tercih etmelisiniz.
  • Restoranlar gibi gürültülü sosyal ortamlar , normal işitmeye sahip olanlar için bile zordur. İşitme kaybı ilerledikçe, işitme cihazlarının bu tür durumlarda yardımcı olması daha zor hale gelir.
  • İşitme cihazları, normalde yüksek seslerin çok yüksek ve rahatsız edici hale gelmesini önlemelidir.
  • İşitme kaybının derecesine ve türüne bağlı olarak, işitme cihazları gürültülü ortamlarda konuşmayı daha net anlama becerinizi geliştirebilir.
  • İşitme cihazlarınız doğru programlanmışsa, pencerede yağmur yağması veya duvar saatinin tik taklarını, bugüne kadar fark etmemiş olabileceğiniz sesleri her gün duyabilmelisiniz.
  • Yeni işitme cihazlarınıza alışmak ve onlarla en iyi performansı nasıl elde edeceğinizi öğrenmek için zamana ihtiyacınız olacak. İlk randevunuzdan sonra programlamayı değiştirmek ve doğru şekilde yapmak için işitme uzmanınızı birkaç kez görmeyi unutmamalısınız.

CMR işitme olarak, sizinle aynı hedefe sahibiz: daha güzel duymak ve daha güzel anlamak . İşitme hedefleriniz bizim için önemlidir ve işitme cihazlarınızı takmaya alıştığınız her adımda yanınızdayız.

İşitme Cihazı Bakımı ve Temizliği

İşitme cihazı kullanmaya karar vermek , işitme sağlığınızın sorumluluğunu üstlenme yolunda inanılmaz ve övgüye değer bir adımdır. Ancak burada bitmemeli. Yeni işitme cihazlarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için yapabileceğiniz pek çok şey var, bunlara uygun şekilde bakım yapmak ve rutin kontroller ve temizliğinin nasıl yapılacağını öğrenmek için uzmanımızla görüşebilirsiniz. .Siz ona bakın oda size en güzel şekilde duyursun.

İşitme cihazı bakımı

Uzun ömürlü işitme cihazları için, tavsiyelerimize uyarak bunlara dikkat edin: işitme cihazınızı koruyun ve temizleyin bizler sizin için   her 6 ay da bir  ücretsiz bakım   onarım ve kontroller yapmaktayız.  İstediğiniz zaman işitme uzmanlarımız ve teknik servisimiz sizin için cihazlarınızı temizleyecektir.

Görünmez Cihazlar

CMR İşitme™

incele +

Kablosuz
Şarj Edilebilir

CMR İşitme™

incele +

Bluetooth ile
Bağlanabilir

CMR İşitme™

incele +

Kulak Arkası

CMR İşitme™

incele +

Tinnitus (Çınlama)

CMR İşitme™

incele +

Pediatrik

CMR İşitme™

incele +

DAHA KALİTELİ BİR YAŞAM İÇİN…

Videolarımızı İzleyin

izleyin +

Randevu Alın

randevu +

İşitme Testi Yapın

test +