Çocuklar’da İşitme Cihazı Kullanmanın Önemi

İşitme kaybı olan her yaştan çocuk, yaşlı akranları ile öğrenmelerine ve gelişmelerine yardımcı olmak için bir takım işitme cihazlarına ihtiyaç duyacaktır. Beynin işitsel işlem merkezi, yaşamın ilk iki veya üç yılı boyunca önemli gelişmelere uğrar ve bu süre zarfında ses ve konuşma dili erişimi olmayan çocuklar önemli gelişimsel gecikmeler yaşayabilir.

“Hafif” veya tek taraflı (tek taraflı) işitme kaybına sahip çocuklar bile, tedavi edilmediğinde eğitimsel ve psikososyal gelişme ile sorunlarla karşılaşabilirler. Bu tür öğrenme gecikmeleri bir çocuğu okula geldikten sonra iyi bir şekilde etkiler ve çoğu çocuk kendi yaşlarına bakmaz ve sosyal izolasyonla yüzleşir.

İşitme, dilin ve sosyal becerilerin gelişimi için çok önemlidir, çünkü işitme engelli çocuğunuzun elinden gelenin en iyisini yapmasına yardımcı olmak için özel bir profesyonel ekiple çalışmanız esastır. Her bir çocuğun eğitim ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak için, alan eğitim kurumlarıyla rutin olarak çalışıyoruz.

İşitme cihazlarında çocukların kendine özgü ihtiyaçları vardır. Uzman pediyatrik sesli uzmanlarımız, çocuğunuz için en uygun cihaz türünü ve çocuğunuzun tüm uyanık saatlar boyunca cihazını giymesine yardımcı olacak teknikler konusunda bilgi verebilir.

Çocuğunuzun işitme kaybı veya işitme cihazları için değerlendirilmesi gerekiyorsa bugün bizimle iletişime geçin. Pediatrik odyologlarımızdan biriyle istişarede bulunmaktan memnuniyet duyarız.

PHONAK

Çoçuklar için özel olarak tasarlanmış PHONAK SKY B Serisi, hafif dereceden çok ileri dereceye kadar tüm işitme kayıpları için çözümler sunmaktadır. 6 Ayrı kategoride 14 farklı renk seçenekleri sunan SKY B serisinde, çocuğunuz için en uygun olanı rahatlıkla bulabiliriz. Çocukların en fazla maruz kaldığı suya ve toza karşı maksimum koruma sağlar.

PHONAK SKY B Serisi

ÖZELLİKLER MODEL SKY B 90 MODEL SKY B 70 MODEL SKY B 50 MODEL SKY B 30
*Ayarlama Kanalı 20 16 12 8
*Ultra Zoom Üst Düzey Gelişmiş Standart Basit
*Rüzgar Kesici X
*Frekans Kaydırma X X X X
*Telefon iki Kulakta *Duyma X X X
*Seslerde rahatlık X X
*FM Uyumluluk X X X X
OTOMATİK PROGRAM MODEL SKY B 90 MODEL SKY B 70 MODEL SKY B 50 MODEL SKY B 30
*Sessiz Ortam X X X X
*Gürültü Yerde Konuşma X X X X
*Gürültülü Yerde Konfor X X X
*Müzik Dinlerken X X
*Yoğun Gürültüde Konuşma X
*Arabada Konuşma X
*Eko olan Alanlarda Konfor X

SKY B PR Serisi  (Şarj Edilebilir Pilli)

Ebeveynler  işitme cihazı kullanan çocuklarının cihazın pilinin bitmesinden endişe duymaktadırlar. Bunun için en iyi çözüm çocuklar için özel olarak üretilen ilk şarj edilebilir işitme cihazıdır.  SKY-B PR yüksek performanslı teknolojiyi çığır açan batarya teknolojisi ile   birleştirerek tam şarj ile ( 3 saat) 24 saat boyunca kesintisiz çalışabilmektedir.

Phonak, Lityum iyon pil teknolojisini kullanarak hem işitme cihazının mevcut boyutunu küçültmüş hem de neme ve toza karşı dayanıklılığını %15 artırmıştır.  Bu yeni teknolojiyi dünya çapında 250 bin insan güvenle kullanmaktadır.

ÖZELLİKLER MODEL SKY B 90 MODEL SKY B 70 MODEL SKY B 50
*Ayarlama Kanalı 20 16 12
*Ultra Zoom Üst Düzey Gelişmiş Standart
*Rüzgar Kesici X
*Frekans Kaydırma X X X
*Telefon iki Kulakta Duyma X X X
*Seslerde rahatlık X X
*Tam Şarj Olma Süresi 3 Saat 3 Saat 3 Saat
*Kullanma Süresi 24 Saat 24 Saat 24 Saat
*FM Uyumluluk X X X
OTOMATİK PROGRAM MODEL SKY B-PR 90 MODEL SKY B-PR 70 MODEL SKY B-PR 50
*Sessiz Ortam X X X
*Gürültü Yerde Konuşma X X X
*Gürültülü Yerde Konfor X X X
*Müzik Dinlerken X X
*Yoğun Gürültüde Konuşma X
*Arabada Konuşma X
*Eko olan Alanlarda Konfor X

*Açıklamalar

AutoSense OS ve AutoSense Sky OS: Yeni Nesil Teknoloji Otomasyonu

AutoSense OS ile İşitme Cihazları, kullanıcıların dinleme durumlarını daha önce hiç olmadığı kadar fark eder ve otomatik olarak uyarlar. AutoSense OS, ses ortamını doğru bir şekilde yakalar ve analiz eder, daha sonra kesintisiz bir dinleme deneyimi sağlamak için gerçek zamanlı olarak çoklu programların özellik öğelerini birleştirir.

AutoSense Sky OS, çocukların ve gençlerin benzersiz dinleme durumlarında en iyi dinleme deneyimini yaşamalarını sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. AutoSense Sky OS, çocukların ve gençlerin aileleri ile birlikte zaman geçirirken, müzik dinlerken veya sınıfta ders dinlerken özel uyarlamaları içermektedir. Örneğin, pediatrik sınıflandırıcı, yetişkin sistemi için AutoSense ile karşılaştırıldığında, yüksek sesli konuşma ve bağırmanın varlığında daha fazla rahatlığa yol açar 1.

1. AutoSense Sky OS: Çocuklar İçin Yapılan Tek ve Tek Otomatik Program. Phonak Saha Çalışması Haberleri (2016).

İşitme Cihazı’nda AutoSense OS kullanımının, manuel programların kullanımı karşısında, konuşmaların anlaşılmasını % 20 oranında artırdığı görülmüştür. Bu, zorlu dinleme ortamlarında yani gürültü yerlerde, yüksek seste veya otomobilde konuşmayı ve anlamayı kolaylaştırır.

Binaural VoiceStream Teknoloji

Binaural VoiceStream Technology ™, gelişmiş ses kalitesi ve eşsiz konuşma anlayışı için tam ses bant genişliğinin gerçek zamanlı ve her iki kulağa akışını sağlamak için Phonak işitme cihazlarının kullandığı özel bir teknolojidir. Bu eşsiz teknoloji, Rüzgarda Konuşma, 360 ° Konuşma ve DuoPhone gibi program ve özelliklerin her iki kulağa kusursuz biçimde aktarılmasını sağlamaktadır. *

Rüzgarda (Kesici) Konuşma (Speech in Wind)

Rüzgarda Konuşma: Rüzgar gürültüsünü algılar ve azaltır. Rüzgardan en çok etkilenen taraftaki konuşma seslerini artırır, bu da sesleri daha net hale getirerek rahatlığı ve konuşma anlaşılırlığını artırır.

Ultra Zoom

Yönlü mikrofon teknolojisi, arka plan gürültüsünde konuşma anlaşılırlığını etkin bir şekilde iyileştirmenin kanıtlanmış bir yöntemidir. UltraZoom, AutoSense OS’de veya manuel programda otomatik olarak bulunan uyarlanabilir çok kanallı çift mikrofon teknolojisidir.

Frekans Kaydırma

Yüksek frekanslı seslerin genelikle işitme kayıplı kişiler için algılanması oldukça zordur. Frekans kaydırma teknolojisi, yüksek frekanslı sesleri alçak frekanslı bölgelere kaydırarak seslerin anlaşılmasını sağlamaktadır.

Arabada Anlama (Speech in Car)

Araba iç gürültüsü, konuşmanın anlaşılırlığını etkilemektedir. Phonak teknolojisi, arabada içerisindeki iç gürültüyü azaltarak konuşmanın anlaşılırlığını artırmaktadır.

Yoğun Gürültüde Konuşma (Speech in Loud Noise)

Yoğun gürültülü ortamlarda tek bir sese odaklanır, konuşma anlaşılırlığını artırır. Programın temel özelliği olan StereoZoom; hareketli ve asimetrik gürültü kaynaklarına uyum sağlayarak konuşma anlaşılırlığını artırır.

Müzik

Daha geniş bir dinamik aralık, yavaş sıkıştırma hızı, daha dolgun ve zengin bir müzik deneyimi için daha fazla kazanç sunmaktadır

Gürültüde Konfor ( Comfort in Noise)

Gürültünün yoğun olduğu konuşmanın olmadığı ortamlarda, gürültüyü aktif olarak azaltarak daha rahat bir dinleme sağlar.

Gürültüde Konuşma (Spech in Noise)

Gürültülü ortamlarda gürültüyü algılayarak azaltır ve sinyal gürültü oranını (SNR) en iyi şekilde optimize eder.

Sakin Ortam (Calm Situation)

Sessiz ortamlarda bire bir görüşme yaparken, konuşmayı anlama ve dinleme rahatlığı için optimum kazanç sağlar.

Her iki Kulakta Duyma (DuaPhone)

Telefon konuşması esnasında her iki kulağa ses aktarımı yaparak konuşmanın daha anlaşılır olmasını sağlar.

Görünmez Cihazlar

CMR İşitme™

incele +

Kablosuz
Şarj Edilebilir

CMR İşitme™

incele +

Bluetooth ile
Bağlanabilir

CMR İşitme™

incele +

Kulak Arkası

CMR İşitme™

incele +

Tinnitus (Çınlama)

CMR İşitme™

incele +

Pediatrik

CMR İşitme™

incele +

DAHA KALİTELİ BİR YAŞAM İÇİN…

Videolarımızı İzleyin

izleyin +

Randevu Alın

randevu +

İşitme Testi Yapın

test +