SSS: İşitme Cihazları, İşitme Kaybı ve Daha Fazlası

İşitme cihazları hakkında sık sorulan sorular

Her iki kulakla işitme, ses kaynaklarının yerini tespit etme becerisinin artması, işitme nüansları ve daha az dinleme zorluğu gibi birçok avantaj sunar. Better Hearing Institute ayrıca aşağıdaki nedenleri de belirtmektedir:

  • İki işitme cihazı kullanan kişiler konuşmayı ve sohbeti daha iyi anlar.
  • İki işitme cihazı ile insanlar sesleri daha uzak bir mesafeden duyabilir.
  • Yüksek sesler daha iyi tolere edilir çünkü iki işitme cihazında daha düşük bir ses seviyesi kontrolü ayarı gerekir.
  • Daha düşük ses seviyesi kontrolü ayarıyla, binaural bağlantıyla işitme cihazının geri bildirim alma şansı azalır.
  • Binoral teçhizata sahip tüketiciler, tek işitme cihazı kullananlara göre daha fazla memnuniyet ifade etmektedir.

İki cihazın sizin için doğru olup olmadığı, her bir kulaktaki işitme kaybının türü ve ciddiyeti dahil olmak üzere işitme kaybınıza ve kişisel ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Binoral işitme cihazları için aday olup olmadığınızı belirlemek için işitme sağlığı uzmanınızla iletişim ihtiyaçlarınızı görüşmelisiniz.

Günümüzün gelişmiş işitme cihazları çok etkilidir. Teknolojideki son gelişmeler, kullanımı kolay, etkili ve rahat takılan işitme cihazları ile sonuçlanmıştır. İşitme cihazlarının nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin .

Amerikan Tinnitus Derneği’ne göre, işitme kaybı olan bazı tinnitus hastaları, işitme cihazlarını takarken tam veya kısmi kulak çınlaması rahatlaması yaşarlar . Başarıyı belirleyen birçok değişken vardır. Bununla birlikte, bir hastada tinnitus frekans aralığında bir işitme kaybı varsa, işitme cihazları tinnitusu doğal olarak kaplayan ortam seslerini yeniden verebilir.

Gerçeklerden daha fazla bir şey olamaz! Her şeyden önce, kalitesinden emin olamazsınız. Ayrıca, ÜCRETSİZ kapsamlı bir işitme değerlendirmesi sunulmayacak veya işitme cihazınızı ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmeyeceksiniz. Ayrıca, bu marka dışı cihazlar nadiren Miracle-Ear teklifleri gibi kapsamlı bir garantiyle desteklenir .

İşitme cihazlarının maliyeti, kayıp seviyenize, işitme cihazının tarzına ve teknoloji seviyesine bağlı olarak değişir. İşitme duyunuzu bir işitme uzmanı tarafından test ettirmenizi ve ardından sizin için en iyi seçenekleri onlarla görüşmenizi öneririz. Ayrıca işitme cihazı çözümlerimizin her şeyi kapsadığını açıkça belirtmek istiyoruz . Bu, bizden bir dizi işitme cihazı satın aldığınızda, yıllık işitme testleri, temizlik ve kontroller, teçhizatlar ve çok daha fazlasını içeren ömür boyu ücretsiz hizmet alacağınız anlamına gelir. Her adımda yanınızdayız!

En iyi işitme cihazı kişiden kişiye değişecektir. İşitme kaybının derecesi, yaşam tarzı ve bütçe dahil olmak üzere bir dizi işitme cihazı seçerken dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Sizin için en iyi seçenek hakkında işitme uzmanınızla konuşmanızı veya İşitme Cihazı Bulucumuzu ziyaret etmenizi öneririz .

İşitme uzmanınız işitme cihazlarınızdaki kiri temizleyebilecek, sadece sizi yerel Miracle-Ear merkezini arayacak ve bir bakım sonrası randevu ayarlayabilecektir. Ancak kulaklarınızda fazlalık varsa, çıkarılması için doktorunuza gitmenizi öneririz.

Pil ömrü, pil boyutuna ve gün boyunca kullanılan kablosuz akış gibi aktif özelliklere ve ortamınıza bağlı olarak bazı özelliklerin ne sıklıkla devreye girip çıkması gerektiğine bağlı olarak değişir. İşitme cihazlarımızın çoğu, son derece kullanışlı olan şarj edilebilir pillere sahiptir! İşitme cihazı pilleri hakkında daha fazla bilgi için burada .

Bizim çoğu BTE ve RIC işitme cihazı toz geçirmez ve suya dayanıklı değildir. Özel modellerimiz suya dayanıklı değildir.

İşitme cihazları, işitme duyunuzu normal bir seviyeye döndüremez, bunun yerine çok çeşitli dinleme ortamlarında sesleri yükseltmeye ve ayırt etmeye yardımcı olur.

Her şeyden önce, işitme cihazı takmak utanılacak veya utanılacak bir şey değildir! Daha iyi işitmeye yönelik adımlar attığınız için gurur duymalısınız. Ancak daha gizli bir seçenek arıyorsanız, özel işitme seçeneklerimizden herhangi biri tam da aradığınız şey olacaktır. Neredeyse görünmez olan ve en gizli işitme cihazımız olan GENIUS 3.0 Mirage IIC cihazımızı özellikle tavsiye ediyoruz.

Hiçbir işitme cihazı arka plan gürültüsünü tamamen ortadan kaldıramaz, ancak teknoloji artık sesler gibi gürültünün üzerindeki vurguyu azaltmamıza izin veriyor. Çoğu dijital cihaz, kullanıcıların gürültülü ortamlarda bile konuşmalara dahil olmalarına ve konuşmalara uyum sağlamalarına yardımcı olmak için konuşma ve konuşma dışı sesler arasında ayrım yapar.

İşitme cihazlarında başarı, birkaç faktöre bağlıdır. Bireysel deneyimler, işitme kaybının ciddiyetine, değerlendirmenin doğruluğuna, doğru uyuma ve amplifikasyona uyum yeteneğine bağlı olarak değişecektir. İşitme cihazları, doğal işitmeyi geri getirmez, ancak sağladıkları yardım, kullanıcılarının hayatlarını dolu dolu yaşamalarına yardımcı olabilir. Bugünün işitme cihazları her zamankinden daha iyi ses kalitesi sağlıyor. Yıllar önce takılması zor olan kayıplar, işitme cihazı teknolojisindeki gelişmeler sayesinde artık mümkün .

İşitme kaybı hakkında sık sorulan sorular

Bir veya iki kulağınızda çınlama, tıslama veya uğultu sesi varsa, kulak çınlaması denen bir rahatsızlığınız olabilir . Tinnitusun tedavisi yoktur, ancak işitme cihazlarıyla tedavi edilebilir ve büyük bir başarıyla yönetilebilir.

Çok fazla kulak kiri varsa kulaklarınızı temizlettirmek için doktorunuza görünmenizi tavsiye ederiz. İşitme değerlendirmesi yapılmadan önce kulak kiri tıkanıklıklarının ve birikiminin giderilmesi önemlidir.

İşitme kaybına, zamanla yüksek sese maruz kalma, yaşlanma, enfeksiyon veya kulak zarı delinmesi gibi birkaç farklı şey neden olabilir . En yaygın neden, gürültüye bağlı işitme kaybı (NIHL) veya sensörinöral işitme kaybı olarak bilinen zamanla gürültüye maruz kalmaktır .

İnsanlar, düşük perdeli sesler için iyi işitmeyi sürdürürken, önce yüksek perdeli sesler için işitme becerilerini kaybederler. Yüksek perdeli sesler, konuşma için netlik sağlayan şeydir ve düşük perdeli sesler ses seviyesini sağlar. Bu, “s”, “sh”, “f” ve “th” gibi belirli ünsüzlerin anlaşılmasında sorunlara neden olabilir. Yani bazılarının “fin” dediğini duyabilirsiniz ama “zayıf” dediler. Bu tür yanlış anlamaları fark ederseniz, işitme duyunuzu değerlendirme zamanı gelmiştir.

Çoğu insanın işitme yeteneği yaşla birlikte belli bir dereceye kadar azalır. Ancak gerçek işitme kaybı, yüksek sese maruz kalma, kulak enfeksiyonları ve diğer birçok neden gibi diğer faktörlerden kaynaklanır. Yaşla birlikte işitme kaybı hakkında daha fazlasını okuyun

Bazı işitme kaybı türleri kalıtsal olabilir. Ancak kalıtsal işitme kaybı türlerinin tümü doğumda gerçekleşmez. Bazıları daha sonra yaşamda ortaya çıkabilir.

Bazı antibiyotikler iç kulağa zarar verebilir. Aspirin bile sorunlara neden olabilir. Bir ilaç alırken işitme duyunuzda değişiklik fark ederseniz, doktorunuza danışın.

Evet. İşitme kaybı olan kişiler depresyona girebilir, endişelenebilir veya içine kapanık olabilir. İşitme kaybını teşhis etmek için ilk adımları atmak da dahil olmak üzere bu sistemleri hafifletmenin birçok yolu vardır.

CMR İşitme hizmetleri hakkında sık sorulan sorular

Bunu her zaman duyuyoruz. Miracle-Ear her yıl 100.000’den fazla kişiye yardım ediyor! İşitme cihazlarında, her zamankinden daha fazla başarı öyküsüyle sonuçlanan inanılmaz ilerlemeler kaydedildi. En iyi tavsiye, ÜCRETSİZ işitme testiniz için gelmenizdir. Bir Miracle-Ear işitme cihazının size yardım edip edemeyeceğini öğrenmenin tek güvenilir yolu budur. Yardımcı olabileceğimize inandığımız bir işitme kaybı bulursak, farkı kendiniz duyabilmeniz için size ÜCRETSİZ bir mağaza içi tanıtım sunacağız!

İşitme uzmanları, işitme cihazı yerleştirme ve teknolojisi konusunda uzmanlaşmıştır. Çoğu eyalette, hem işitme testi yapma hem de işitme kaybını gidermek için işitme cihazları yerleştirme lisansına sahiptirler. Odyologların odyoloji alanında yüksek lisans derecesi vardır. İşitme cihazlarının takılmasının ötesinde, gelişmiş testler de dahil olmak üzere işitme kayıplarının tıbbi olmayan değerlendirmelerini gerçekleştirirler. Ayrıca tıbbi olmayan işitme rehabilitasyon programları geliştirirler. Örneğin, işitme engelleri başka türlü dil gelişiminde sorunlara neden olabilecek çocuklar için genellikle rehabilitasyon programları oluştururlar. Birçok odyolog ayrıca işitme cihazlarını dağıtır. Tıbbi bir sorundan şüphelenildiğinde, hem işitme cihazı dağıtıcıları hem de odyologlar hastalarını teşhis için hekimlere yönlendirirler.

İşitme cihazı takma konusunda endişelenmek doğaldır. Bu yüzden Mucize Kulak’ı seçmenize sevindik. İşitme uzmanlarımız yeni işitme cihazlarınıza uygun şekilde uyacak şekilde eğitilmiştir. Hiçbir zaman, çoğu müşteri bize işitme cihazlarının ikinci nitelikte olduğunu söylüyor. Miracle-Ear’da, uygulama ayarlamalarını içeren kapsamlı bir bakım sonrası planın güvencesine de sahipsiniz .

Pek çok müşteri, Miracle-Ear’daki en son gelişmeler hakkında bilgi edinmek için ne kadar minnettar olduklarını söylüyor. Ve evet, her zamankinden daha fazla seçenek var – çoklu çözüm seviyeleri, işitme cihazı stilleri ve seçenekleri. Miracle-Ear’da, sizin için en mantıklı olan işitme cihazını önermek için en iyi araçlar, süreçler ve danışmanlık becerileriyle donatılmışız! İşitme cihazı teknolojisi terimlerinin çoğunu açıklayan İşitme Sağlığı Sözlüğümüze de göz atmanızı öneririz.

İşitme cihazlarınızı Miracle-Ear Foundation Hear Again programına bağışlamanızı öneririz. Yenilenecekler ve aksi takdirde işitme cihazı alamayacak birine verilecek ve vergiden düşülebilir bağış olarak nitelendirilecek.

Evet, eşiniz, oğlunuz veya kızınız veya bir arkadaşınız olsun, randevunuza kadar birinin size eşlik etmesini tavsiye ederiz. Bu, işitme uzmanınızın muayene sırasında tanıdık ses testini gerçekleştirebilmesi için önemlidir.

Birçok sigorta türünü kabul ediyoruz, ancak konuma göre değişiklik gösteriyor. İlk adım, sizi ÜCRETSİZ işitme değerlendirmeniz için almaktır ve randevunuz sırasında sigorta avantajlarınızı kontrol edebiliriz.

Görünmez Cihazlar

CMR İşitme™

incele +

Kablosuz
Şarj Edilebilir

CMR İşitme™

incele +

Bluetooth ile
Bağlanabilir

CMR İşitme™

incele +

Kulak Arkası

CMR İşitme™

incele +

Tinnitus (Çınlama)

CMR İşitme™

incele +

Pediatrik

CMR İşitme™

incele +

DAHA KALİTELİ BİR YAŞAM İÇİN…

Videolarımızı İzleyin

izleyin +

Randevu Alın

randevu +

İşitme Testi Yapın

test +