Tinnitus rahatlatmak için işitme cihazları

Kulaklarınızda çınlama yaşıyor musunuz? Şu anda tinnitus için bir tedavi bulunmamakla birlikte, işitme cihazlarımız, üç tür tinnitus kontrolü içeren tinnitus tedavisi sunar: statik gürültü, okyanus dalgaları ve Notch Terapisi.

Murat CEBER

Kurucu
Uzman Odyolog

Tinnitus tedavisi, en gizli seçeneklerimizde bile çok çeşitli uygulama çözümlerinde ve işitme cihazı stillerinde bulunabilir. Tinnitus için işitme cihazlarımız ek bir rahatlık sunar: Tinnitus programınızı öğrenmek ve size özel uygulamalar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. .

Tinnitus tedavisi türleri

Statik gürültü sizi tinnitusunuzdan uzaklaştırmak için tasarlanmıştır. Statik bir sesi tinnitus gürültüsüyle karıştırarak, bu, dikkatinizi tinnitustan başka yöne çevirmenize yardımcı olabilir. Tinnitus için kullandığımız işitme cihazları, önceden ayarlanmış beş farklı türde statik gürültü sesine sahiptir, böylece işitme uzmanınızla birlikte bu programı ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek kulak çınlaması sıkıntısı olmadan rahatlamanıza yardımcı olabilirsiniz.
Okyanus dalgaları, sakin okyanus dalgaları gibi yatıştırıcı bir ortam yaratmak için tasarlanmıştır. Tinnitus için kullandığımız işitme cihazları, aralarından seçim yapabileceğiniz dört farklı okyanus dalgası sinyali sunar, böylece en rahatlatıcı bulduğunuzu bulabilirsiniz. Okyanus dalgaları, statik gürültüye bir alternatiftir ve stressiz bir tinnitus tedavisi türü olarak bulunabilir. İşitme uzmanınız en fazla rahatlama sağlayan sinyali bulmak için sizinle birlikte çalışacaktır.
Notch Therapy, statik gürültü veya okyanus dalgaları gibi işitilebilir bir sinyal duymadan tinnitus algısını azaltabilen başka bir ayardır. Notch Terapisinin amacı, haftalarca veya aylarca işitme cihazı kullanımı boyunca beyninize tinnitus sesini görmezden gelmeyi öğretmektir. Bu tür kulak çınlaması tedavisi, en yaygın tinnitus türü olan tonal tinnitusu olan kişiler için en etkilidir. Çentik kontrolü, işitme uzmanı tarafından programlama yazılımında ayarlanır ve ayarlar, kulak çınlamasının perdesine uyacak şekilde ince ayarlarla yapılır. Bu özellik SIGNIA işitme cihazlarımızda mevcuttur. . Tinnitus için herkese net bir şekilde tanımlanmış bir tedavi olmamasına rağmen, CMR işitme cihazları bir ses üreteci olarak işlev görebilir veya işitme cihazı mikrofonu ile birlikte kulak çınlamasını rahatlatabilir. İşitme uzmanınızla birlikte sizin için en iyi çözümün hangisi olduğunu belirleyebilirsiniz.

Görünmez Cihazlar

CMR İşitme™

incele +

Kablosuz
Şarj Edilebilir

CMR İşitme™

incele +

Bluetooth ile
Bağlanabilir

CMR İşitme™

incele +

Kulak Arkası

CMR İşitme™

incele +

Tinnitus (Çınlama)

CMR İşitme™

incele +

Pediatrik

CMR İşitme™

incele +

DAHA KALİTELİ BİR YAŞAM İÇİN…

Videolarımızı İzleyin

izleyin +

Randevu Alın

randevu +

İşitme Testi Yapın

test +